Traseo – Babia Góra (Diablak)


„Babia Góra wyraźnie góruje nad innymi wzniesieniami Beskidów. To bardzo atrakcyjny krajobrazowo szlak z pięknymi widokami. Szlak czerwony przez Diablak i niebieski do schroniska Markowe Szczawiny są łatwe i przyjemne. Perć akademicka to trudniejsza trasa przypominająca warunki tatrzańskie.

Na Babią Górę udaliśmy się czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki (Lipnickiej). Na początek szliśmy około 45 minut przez las w górę. Po tym czasie doszliśmy na Sokolicę – skąd ujrzymy – przy bezchmurnym niebie – piękny widok na Babią Górę. Po 2,50h od Sokolicy dotarliśmy na szczyt Babiej. Z wierzchołka przy pięknej pogodzie można zobaczyć nie tylko Beskid Śląski i Żywiecki, ale także Gorce, Tatry i góry Słowacji.

Zeszliśmy z Babiej Góry do Schroniska na Markowych Szczawinach żółtym szlakiem – Percią Akademików. Zajęło nam to około godziny. Odchodzi on ze szczytu Diablaka od najbardziej stromej – północnej strony. Aby ułatwić poruszanie się po nim zamontowano na nim łańcuchy i klamry. Tym szlakiem nie przejdziemy zimą gdyż jest zamykany z powodu zagrożenia lawinowego. Wtedy można zejść czerwonym szlakiem przez Przełęcz Brony. Jest to szlak bardzo łagodny – przystępny dla każdego.

W 2007 roku stuletnie schronisko na Markowych Szczawinach zostało rozebrane. Na jego miejscu powstało nowe. To wygodna noclegownia w górach – niestety bez atmosfery prawdziwego schroniska górskiego. Ze schroniska niebieskim spacerowym szlakiem wracamy na parking.”

Trasa udostępniona przez użytkownika michal.

  • Data: 18 lipca 2010
  • Rodzaj aktywności: Trekking
  • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Zawoja
  • Dystans: 16,14 km (10,03 mi)
  • Czas trwania: 7 h 29 min
  • Przewyższenie: 1 370,25 m (4 495,57 ft)
  • Średnia prędkość: 2,16 km/h (1,34 mi/h)
  • Stopień trudności: Łatwy
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s