SkyRunning – World Series, Sentiero delle Grigne, finał


Finał cyklu Skyrunner® World Series zbliża się nieubłaganie. Już w niedzielę w małej włoskiej miejscowości Pasturo wystartuję w najtrudniejszym biegu, który podsumowując całe tegoroczne starcia wyłoni najlepszego biegacza świata. Piszę w ten sposób, gdyż dla większości startujących, bieganie po płaskim to zwyczajnie nuda. Myślę, że powoli się do tego przekonuję do tego twierdzenia, lecz jest to proces powolny.

Na dystansie 43km, o sumie wzniesień 6400m dojdzie może dojść do kilku spektakularnych pojedynków. Co najmniej dziesięciu zawodników na szansę na wygranie wyścigu, ale tylko dwóch ma szansę na tytuł mistrza świata (podsumowując punkty zebrane w poprzednich biegach).Jest to Hiszpan Luis Alberto Hernando, aktualnie zajmujący pierwsze miejsce w tabeli oraz Włoch Michail Mamleev, znajdujący się na miejscu drugim.

http://www.skyrunning.com/index.php?option=com_content&task=view&id=131

Sentiero delle Grigne, Trofeo Scaccabarozzi, http://www.skyrunning.com

Wśród dziesięciu najmocniejszych rywali jest dwójka Hiszpanów: Tofol Castander, Jabi Olibarria, Brytyjczyk Tom Owens oraz Włoch Nicola Gollinelli. Niestety zwycięzca biegu Sierre-Zinal Włoch Marco De Gasperi wciąż  leczy kontuzję odniesioną niedawno podczas World Mountain Running Championships. Z drugiej strony można spodziewać się innej legendy SkyRunningu. To Ricardo Mejia z Meksyku.

http://www.skyrunning.com/images/results/isf_2011_sws_13_c.pdf

W przypadku kobiet sprawa wydaje się przesądzona. Na czele rankingu znajduje się Hiszpanka Oihana Kortazar (388 punktów). Mocno prawdopodobne zwycięstwo jest tym cenniejsze, gdy na drugim miejscu znajdue się mistrzyni SkyRunningu z Francji Stephanie Jimenez oraz Włoszka Emanuela Brizio – mistrzyni świata z roku 2009 i 2010, obecnie na miejscu trzecim.

http://www.skyrunning.com/images/results/scaccabarozzi2010.pdf

Coś o biegu. Sentiero delle Grigne jest najtrudniejszym i najbardziej wymagającym technicznie biegiem na tym dystansie. Kończy on cykl 11 biegów rozgrywanych w 11 krajach na 4 kontynentach. Tytuł mistrza świata jest sumą punktów zebranych podczas 4 najważniejszych biegów oraz jednego biegu trailowego. Niedzielny bieg zapewnia 20% więcej punktów od standardowych przeliczeń.

Pula nagród  SkyRunning World Series wynosi 10 000 Euro. Zwycięzcy oprócz nagród pieniężnych zostaną zaproszeni na Skyrunner® SuperCup, który odbędzie się na najwyższej górze Malezji (na Borneo), Mount Kinabalu 22-23 października. W tym miejscu zbiorą się wszyscy mistrzowie SkyRunning. Będę oni walczyć o kolejne trofeum.

http://climbathon.sabahtourism.com/2011/

———

Co teraz? Wieczorem Wrocław – Bergamo. Hotel. Sobota, przebieżka po górach, kontakt z organizatorami, rozmowy o możliwościach SkyRunning w Polsce. W niedzielę bieg. Dla mnie tylko Mezza Maratona-Trofeo Comune di Pasturo, ale co tam… 🙂 Szczegóły w pon/wtorek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s