IV Maraton Beskidy – opis biegu


Biegiem pod górę, czyli IV Maraton Beskidy – relacja przygotowana przez portal Traseo.pl

12 listopada br. w Radziechowach k. Żywca obok Zajazdu Horolna o godz. 10.00 wystartują uczestnicy IV Maratonu Beskidy. Dwie godziny wcześniej na tę samą beskidzką trasę wyruszą zawodnicy z kijkami, uczestnicy III Rajdu Nordic Walking z mistrzynią świata Elżbietą Wojciechowską na czele. Na liście startowej maratonu, obok zawodników z całej Polski, są zgłoszenia z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji. W chwili obecnej na liście jest ponad 200 nazwisk., w tym 5 zawodników, którzy ukończyli Grecki Spartathlon 246 km.

Z Litwy w maratonie wystartuje znany narciarz i biathlonista Marian Kaczanowski, który przywiezie ze sobą młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rejonu Wileńskiego, która pobiegnie w maratonie młodzieżowym. Najstarszym zawodnikiem, jaki pojawi się na starcie w Radziechowach, jest 82-letni Czesław Marciak z Bielawy, który niedawno w dobrej kondycji ukończył XI Poznań Maraton. Malownicza trasa maratonu zaczyna się w Radziechowach obok słynnej górki Horolna, z której niegdyś górale przepędzili Szwedów. Następnie zawodnicy pobiegną do Przybędzy, by wrócić do Radziechów i dalej biec w kierunku Ostrego i Zimnika, po drodze ciesząc wzrok widokami na jesienną panoramę Beskidów. Kolejna na trasie będzie Dolina Zimnika ze wspaniałą ścieżką dydaktyczną LP. Następnie trasa cały czas wije się serpentynami pod szczyt Skrzycznego (1257 m n.p.m.).

Od tego momentu trasa zaczyna biec w dół przez Małe Skrzyczne, Malinowską Skałę, Las Biały. Wracając tą samą trasą do Radziechów, przy rondzie czeka na zawodników bieg na Golgotę Beskidów wzdłuż unikatowych stacji naturalnej wielkości Drogi Krzyżowej na Matysce. Następnie trasa prowadzi w dół przez kamieniołom i drogę w Przybędzy, szczęśliwie doprowadzając zawodników do mety przy Zajeździe Horolna. Po drodze maratończykom przygrywać będą orkiestry i kapele regionalne. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi po pokonaniu 42.195 km z medalem okolicznościowym na piersi oraz dyplomem ze swoją fotografią, uczestnicy będą mogli odpocząć na tradycyjnej beskidzkiej biesiadzie z góralskim jadłem i muzyką.

Patronem IV Beskidzkiego Maratonu i  III Rajdu Nordic Walking jest Traseo.pl.

Więcej informacji: www.maratonbeskidy.pl

Przebieg trasy maratonu: http://traseo.pl/trasa/iv-maraton-beskidy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s